سنسور ها

پروژه UV-LIGA
 
پروژه محرک شانه ای

 

 
پروژه نانو فیلتر

 

 
پروژه میکروهیتر

 

 
پروژه رنگبر ایرانخودرو

 

 
پروژه میکرو گریپر

 

 
بهبود زدایش و انحلال سرامیک در محیط pH بالا در ابعاد آزمایشگاهی (مپنا)

 

 
 امکان سنجی ر یختهگری پره های توربین با استفاده از دوغاب پلیمر-سرامیک پختشونده با نور (مپنا)  
ارائه طرح اتوماسیون آزمایشگاه فولاد (شرکت فولاد مبارکه)

 

 
اتوماسیون خط تولید دهلیز کنتور گاز (گازسوزان)  
ساخت رنگبر برای اسکیدهای حمل خودرو (ایران خودرو)   
 • کلید جی
 • سنسور شیب
 • برچسب هوشمند
 • ریز شتاب سنج
 • ریز حسگر اندازه گیری زاویه
 • میکروفلوئیدیک
 •  طراحی سنسورهای خاص به سفارش مشتری
 • مشاوره و طراحی ساخت تجهیزات تست و آزمون سنسور به سفارش مشتری
 • ساخت مواد شیمیایی خاص
 • ساخت رزین های قابل پرینت غیر متعارف

  لیتوگرافی نرم، Soft Lithography

  یک روش چاپ بدون ماسک شبیه به مهر کردن است که در اغلب آزمایشگاهها برای ساخت   ادوات  MEMS، Microfluidics

  ، ویفرها، کاربردهای BioMEMS و اشیاء سه‌بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فرایند پیچیدگیها خاص خود را دارد و آموزش به دانشجویان بدون آگاهی از جزئیات بسیار مشکل است

   

نانوفیلتر برای افزایش خلوص گاز و بنزین بدون استفاده از ستون تقطیر

 

هدف این پروژه ارائه یک فرآیند ساده، استاندارد و بسیار تکرارپذیر برای ساخت کامپوزیت متشکل از پلی دی متیل سیلوکسان و نانوذرات نقره به منظور افزایش خلوط گازها است. کاربرد این کامپوزیت در جداسازی ترکیبات اولفین/پارافین با روش “انتقال به کمک نانوذرات” است. برای تولید کامپوزیتی که قابلیت جداسازی مخلوط اولفین و پارافین را داشته باشد، نیاز به روشی آسان برای ساخت غشای نازکی با قابلیت اطمینان بالا است. اولفین ها ترکیبات اشباع نشده ای هستند که از فرآیند هیدروکراکینگ حاصل می شوند و به عنوان ماده اولیه و اساسی برای صنعت پتروشیمی کاربرد دارند .

(C2H4)، در واقع اتیلن

 که یک گاز اشباع نشده است ، ارزشمندترین گاز برای بسیاری از فرآیندهای پتروشیمی است

طراحی و ساخت میکرو شتاب سنج

 

این طرح ادامه طرح ۶۰-۴۰ طراحی و ساخت شتاب سنج MEMS با حمایت آموزش عالی بود که در آن دانش ساخت ریز شتاب سنج با محدوده ۲۵g، رزولوشن ۵mg , تحمل شوک ۵۰۰g حاصل و یک نمونه ساخته شد. هدف این طرح هدف ارتقا دانش قبلی به ساخت شتاب سنج با محدوده ۱۰۰g، رزولوشن ۰/۱g و تحمل شوکهای بالا ۵۰۰۰g بود. در این طرح اطمینان از امکان تولید پایلوت (ساخت ۲۰ نمونه)، و اثبات کارایی در آزمون سخت میدانی حاصل شد. کاربرد آن در ادوات هوشمند، ناوبری، موبایل و خودرو، ماهواره، وسایل بازی، پزشکی و…. است. حاصل طرح ساخت ۲۰ شتاب سنج موفق در آزمون میدانی بود. در بعضی موارد عملکرد نمونه ها بالاتر از میزان تعهد شده بود.

طراحی و ساخت میکرو حسگر اندازه گیری زاویه

حسگر های جابجایی زاویه ای که به آنها انکودر های دورانی نیز گفته می شود، ابزار های الکترومکانیکی هستند که موقعیت زاویه ای یک شفت دوار را نسبت به یک قسمت ثابت، به صورت یک خروجی آنالوگ یا کد دیجیتال تبدیل می کند. به این نوع حسگر ها مبدل زاویه نیز می گویند. مهندسین، حسگر های جابجایی زاویه‌ای را برای کاربرد هایی که نیاز به داشتن زاویه دقیق قسمت دوار (مانند خروجی یک عملگر و یا شفت یک موتور) نسبت به قسمت ثابت (مانند پایه عملگر و یا استاتور موتور) است استفاده می کنند. مشخصات سنسور به شرح زیر است:

ولتاژ عملکرد ۱۲± ولت
تغییر ات مقاومت ۲۵۰۰-۰ اهم
میزان کل چرخش ۷۵ درجه

 

طراحی و ساخت کلید شتاب سنج

 

کار کلیدهای شتاب فعال نمودن یک سامانه هنگام رسیدن به یک شتاب مشخص است (airbag، ادوات هوشمند). در این طرح هدف ساخت کلید شتاب با محدوده g 200، رزولوشن g 1/0 و شوکهای بالا (g 200 در این طرح)، اطمینان از امکان تولید پایلوت (ساخت ۲۰ نمونه)، و اثبات کارایی در آزمون سخت میدانی بود. از محل صرفه جویی طرح ۶۰-۴۰، کمکهای ستاد میکرو الکترونیک و کمکهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر، زیر ساخت اولیه آزمایشگاه ریزفناوری دانشگاه برای تولید پایلوت محیا شد. این پروژه به صورت داخلی انجام شد. حاصل طرح ساخت ۲۰ کلید شتاب سنج موفق در آزمون میدانی بود. در بعضی موارد عملکرد نمونه ها بالاتر از میزان تعهد شده بود.

 

 

کارگاه های آموزشی

 

 • کارگاه میکروفلوئیدیک /microfluidic
 • کارگاه لیتوگرافی
 • کارگاه طراحی فرایند
 • سایرموارد به درخواست متقاضی

DSC_01550