Data Server Box (DSB) و Smart Factory Kit (SFK)

نمونه DSB نصب شده

کار این واحد گرفتن ارتباط با تعداد زیادی برچسب هوشمند فعال، ذخیره داده آنها و ارسال داده به سرور مرکزی و یا شبکه کارخانه به صورت بی سیم یا از طریق کابل است. این واحد به دو شکل DSB و SFK ارائه می شود. DSB دارای حجم کوچکتر و قابلیتهای محدودتر و SFK دارای حجم بزرگتر با قابلیتهای بیشتر در ارتباط با شبکه های صنعتی است.

DSB که توسط شرکت رسا توسعه یافته است، در موردی استفاده می گردد که برچسب فعال مجهز به GPRS نباشد، در محیط نویز زیادی وجود داشته باشد، امکان تخصیص Static IP وجود نداشته باشد و یا بطور کلی نگرانی از تداخل داده برداری با سایر سیستمهای موجود در کارخانه باشد.DSB بسته به مدل آن حداکثر با یکصد برچسب می تواند ارتباط برقرار کند و داده های آنها را دریافت یا برچسبها را برنامه نویسی کند. DSB قابل برنامه ریزی برای ارسال داده های سنسورها در زمان مشخص به شبکه کارخانه است. DSB انواع متنوعی دارد.

کیت کارخانه هوشمند

SFK از محصولات شریک راهبردی و تجاری ما مگفا در حوزه اینترنت اشیاء صنعتی است که با عنوان کیت کارخانه هوشمند شناخته می شود. SFK به خطوط تولیدی کمک می­­کند تا جمع ­آوری و ارسال داده های بخش­های مختلف خط تولید را به منطور تجزیه و تحلیل و ارائه داشبوردهای مدیریتی به بهره­ برداران نهایی انجام دهند.

مشخصات این محصول به شرح ذیل می باشد:

  • قابلیت برقراری ارتباط با PLC ها ، درایوها و موتورها با فناوری های  PROFINET یا OPC UA
  • جمع آوری داده ها ، تبدیل پروتکل های مختلف ارتباطی و برنامه ریزی شده
  • انتقال ایمن به سیستم های IT متصل یا برنامه های ابری OPC UA ، MQTT  
  • نظارت بر تولید ، تجزیه و تحلیل و بهینه سازی تجزیه و تحلیل مبتنی بر ابر ، برای شناسایی پتانسیل بهینه سازی
  • IoT کیت می تواند IoT های دیگر و دستگاه هایی که با PLC ، drive یا سنسورها به یکدیگر مرتبط شده اند را هدایت کند. می تواند در شرایط بد کاری (ارتعاشات، دمای بالا و…) به صورت ۲۴ ساعته کار کند.   IoT کیت یک gateway صنعتی باز است.
  • دارای قابلیت برنامه نویسی با زبان های سطح بالا از جمله C, C++, JAVA, Python, JSON و… می باشد. همچنین دارای قابلیت عملکرد صنعتی بالایی است ، بر اساس تکنولوژی پردازنده اینتل Quark است و نشان دهنده یک پلتفرم جدید است که به طور خاص برای طیف وسیعی از اپلیکیشن های Gateway طراحی شده است.