برچسب هوشمند رسا

برچسب هوشمند یکی از  محصولات شرکت رسا است که در اداره ثبت اختراعات به ثبت رسیده است. با نصب آن روی هر شی، کالا یا تجهیز، آنرا به شکل متصل (Connected) در می­آورد. برچسب هوشمند قابل نصب روی محصولات، قطعات و تجهیزات خطوط تولید محصولات است. با آن می توان پارامترهای عملکردی موتورها، ردیابی ناوگان حمل، محصولات و تجهیزات در داخل و خارج محدوده کارخانه را به شکل برخط انجام داد. از این محصول می توان بعنوان شناسه هوشمند استفاده کرد. برچسب هوشمند روی کالا نصب می گردد و بسته به طراحی آن کدکالا، مکان، اطلاعات محیطی (بسته به نوع سنسورهای نصب شده) و …. را اندازه گیری و به شکل بی سیم منتقل می کند.

نصب برچسبها هوشمند آسان و سریع است و مدلهای آهنربایی آن به شکل plug & work است. تقریبا امکان نصب آن روی هر وسیله ای وجود دارد و آنرا به شکل connected در می آورد. زمان داده برداری و ارسال داده برچسب هوشمند قابل برنامه ریزی بوسیله کاربر است. مدلهای فعال می توانند دارای حافظه اشند. در دیاگرام مشخصات انواع برچسب هوشمند ارائه شده است.
محصول برچسب هوشمند قابل نصب روی محصولات داغ نیست و حداکثر دمای محل نصب در بسته بندیهای دما بالا، ۱۵۰ درجه سیلسیوس است. تحت شرایط خاص می توان بسته بندی دمای بالا نیز ارائه نمود. برچسب هوشمند قابل نصب روی محصولات، دستگاهها و قطعات تعمیری، الکتروموتورها و تجهیزات خطوط تولید است. نوع فعال آن می تواند پارامترهای عملکردی موتورها (مصرف انرژی، وضعیت باری موتور، صحت عملکرد روتور، دما و شرایط خنک کنندگی، لرزش و شرایط Bearing) را به صورت آنلاین اندازه گیری و گزارش نماید. به دلیل امکان تجهیز آن به ریز GPS، این محصول برای ردیابی ناوگان حمل، محصولات و تجهیزات در داخل و خارج محدوده کارخانه نیز قابل استفاده است. برچسبهای هوشمند امکان ردگیری پیوسته تجهیزات در محوطه واحد تعمیرات به جای دریافت اطلاعات وضعیت موتورها به صورت آفلاین و دوره ای را ممکن می سازد.