جاذب مایعات؛ خنثی کننده اسید و باز؛کیت پاشش؛ اسپیل کیت SPILL KIT

         جاذب مایعات؛ خنثی کننده اسید و باز؛ کیت پاشش؛ اسپیل کیت /SPILL KIT

اغلب مایعات هنگام ریخته شدن بر روی سطح به سرعت پخش می شوند. بسته به نوع و واکنش پذیری مایع ، این پخش شدن ناخواسته می تواند تخریب های جدی ایجاد نماید. اغلب افراد آگاهی و تجهیزات لازم برای عکس العمل مناسب را ندارند. به همین دلیل بازگرداندن محل حادثه به حالت عادی زمان بر است . شرکت رسا مفتخر است بسته جاذب مایعات را برای کنترل و جذب آنها برای اولین بار در ایران ارائه نموده است نحوه استفاده از این محصول آسان است و می تواند در کوتاهترین زمان محل حادثه را به وضعیت عادی برگرداند.

آیا می­دانید؟

اسیدها و بازها برای انجام واکنش نیاز به محیط آبی دارند. به همین دلیل در حوادثی که منجر به پاشش، ریزش و نشتی ناخواسته اسید و باز می­شود، ریختن و پاشش آب به منظور تمیز کردن نه تنها کمکی به حل موضوع نمی­کند بلکه واکنش آنها را تشدید کرده و باعث خسارات بیشتر به خصوص روی سطوح فلزی و پارچه ای و سلولزی می­گردد.

اسپیل کیت چیست؟

اسپیل کیت نام تجاری ماده ای است که باعث مهار،جذب، جمع­ آوری و خنثی سازی مایعات شیمیایی ریخته شده نظیر اسیدها و … با روشی آسان و سریع و بدون نیاز به استفاده از آب و رقیق کردن می­ گردد و حاصل مایعات ریخته شده  را تبدیل به پسماند جامد و قابل جمع­ آوری می­کند.

شرکت دانش بنیان “ریز سامانه­ های سبز آینده (رسا)” وابسته به دانشگاه صنعتی امیرکبیر پس از تحقیقات آزمایشگاهی اکنون موفق به ساخت و تولید این ماده گردیده است که متناسب به نوع و میزان آلودگی در فرم­ها و بسته بندی­ های مختلف تهیه و تولید می ­گردد.

در حال حاضر این ماده به صورت بالک (فله)، کیت لوله ای (sock)،رول (Roll)، بالشتک (Pillow)، پد (pad) آماده و قابل عرضه می باشد.

ویژگی­های اسپیل کیت شرکت رسا:

  • عدم نیاز به آب
  • تبدیل کردن پسماند مایع به جامد
  • سرعت عمل در جذب و جلوگیری از گسترش و تسرٌی مواد پاشیده شده
  • بازگرداندن وضعیت بحرانی به وضعیت عادی در کوتاه ترین زمان
  • خنثی نمودن اسیدها در هنگام جذب
  • جاذب مایعات شیمیایی (حلالها، روغن، اسید، باز، سوخت، مایعات نفتی، سوخت ….)
  • پس از اتمام عملیات به سهولت جمع ­آوری شده و پسماند دور انداخته می­ شود.

جدول پیوست مقایسه ایست بین میزان جذب کیت جاذب رسا (MBPP) با سایر مواد:

ساعات پاسخگویی شنبه تا ۴ شنبه از ۸ صبح تا ۴٫۳۰ بعد از ظهر

توضیحات بیشتر

فله (Bulk)

کیت لوله ای (Sock)

بالشتک یا کیسه (Pillow)

پد(Pad)